06 2thumb„Nie powinieneś biegać, aby dojść do formy, ale być w formie gdy biegasz” – to motto spotkania, które 6 grudnia br. Robert Korzeniowski poprowadził w naszej Uczelni.

Podczas wykładu otwartego pt. „Na miejsca, gotowi…sport, czyli czy warto zaprzyjaźnić się z własnym organizmem”, czterokrotny mistrz olimpijski mówił o najważniejszych zagadnieniach medycyny sportowej, m.in. o tym, jak rozpocząć uprawianie sportu oraz jak dobierać metodę treningu, która będzie dopasowana do warunków fizycznych ćwiczącego.

Korzystając z bogatego doświadczenia, olimpijczyk opowiedział, jak ważną rolę w jego karierze odgrywa bieżący kontakt z fizjoterapeutą i co jest najważniejsze w tej współpracy.

Spotkanie z mistrzem uzupełniło wystąpienie Dariusza Ciborowskiego, absolwent naszej Akademii, regionalnego koordynatora fizjoterapii programu "Medycyna dla Sportu i Aktywnych", realizowanego przez firmę LuxMed – partnera Komitetu Olimpijskiego. Specjalista omówił etapy postępowania ze sportowcami uprawiającymi różne dyscypliny, a także przeprowadził praktyczny warsztat z wykorzystaniem testu FMS.

Organizatorami spotkania był Dział Marketingu i Karier. Spotkanie poprowadził dr Łukasz Michałowski z Katedry Rehabilitacji Narządu Ruchu.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody