Nasza Akademia była w tym roku najczęściej wybieraną, przez kandydatów na studia uczelnią wychowania fizycznego w Polsce! To oficjalne dane podsumowujące rekrutację na rok akademicki 2015/2016, przekazane na początku grudnia przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu zajęła pierwsze miejsce osiągając wynik ponad 4,1 tys. zgłoszeń. Największym zainteresowaniem wśród tegorocznych kandydatów na naszą uczelnię cieszyły się kierunki Dietetyka i Fizjoterapia.

W roku akademickim 2015/2016 w naszym kraju studia rozpoczęło ponad 446 tys. osób. Wszystkie dane dotyczące rekrutacji na rok 2015/2016 można znaleźć w artykule: [link]