beach ball 11 15
Srebrny medal podczas Pucharu Mistrzów w piłce plażowej, który odbył się na Wyspach Kanaryjskich zdobyła polska reprezentacja, którą w większości tworzą studentki i absolwentki naszej Akademii.

W skład zwycięskiej drużyny BHT Piotrkowianin Juko Piotrków Trybunalski wchodzą studentki AWF Poznań: Sylwia Bartkowiak, Martyna Matysek, Zuzanna Rychlewska, Marta Łyszczyk, Florentyna Pawlak, Weronika Łakomy, absolwentka - Anita Kujawa, oraz dwie pozostałe zawodniczki: Roksana Szymańska i Paulina Sowa. To największe, jak dotąd osiągnięcie polskiego beach handballu.

-Drugie miejsce bardzo cieszy i rozpatrujemy je w ramach sukcesu, a nie porażki. Jesteśmy pierwszym polskim zespołem, który osiągnął tak wiele. Cieszę się, że od początku do końca byłyśmy drużyną i każdy dał z siebie 100 procent, a w trudnych momentach zawsze mogłyśmy na siebie liczyć. Jestem bardzo dumna z dziewczyn - podsumowała kapitan Sylwia Bartkowiak, studentka I roku studiów doktoranckich AWF Poznań.

Najlepszą zawodniczką turnieju oraz drugą pod względem najlepiej punktujących zawodniczek Pucharu Mistrzów została Marta Łyszczyk–studentka II roku studiów doktoranckich AWF Poznań.

beach ball 11 15