Już 25 listopada br. w sali 025/026 w Budynku Dydaktycznym naszej Akademii wystąpi Prof. Dr Vassilis Klissouras, światowej sławy specjalista z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, który reprezentuje Uniwersytet w Atenach. Podczas wykładu "Epigenetic Perspective of Human Performance: The Power of the Mind" (Epigenetyczna perspektywa ludzkiej sprawności fizycznej: moc umysłu) profesor postara się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób siła umysłu sportowca może wpływać na ekspresję genów warunkujących jego możliwości fizyczne.

Darmowe wykłady wybitnych specjalistów ze świata nauki, kultury i sztuki odbywają się w ramach programu "Akademicki i naukowy Poznań", a zainaugurował je, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza laureat Nagrody Nobla z dziedziny chemii - Prof. Jean-Marie Lehn. Podczas wystąpień przedstawiciele środowiska naukowego dzielą się ze słuchaczami swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją. Wykład odbędzie się w sali 025/026, 25 listopada o godz. 12.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody