Wczoraj, 6 października, odbyła się uroczysta Inauguracja nowego roku akademickiego w naszej Akademii. Aula w budynku głównym wypełniła się po brzegi zaproszonymi gośćmi, pracownikami i studentami, zwłaszcza z pierwszego roku.

Na scenie można było obejrzeć wystąpienie dyrektor Teatru Tańca w Poznaniu, prof. Ewy Wycichowskiej, choreograf, pedagoga, tancerki, profesora sztuk muzycznych oraz spektakl Footb@ll" w jej choreografii, a w wykonaniu tancerzy: Kariny Adamczak-Kasprzak, Pauliny Wycichowskiej i Pawła Malickiego, którzy od tego roku prowadzą zajęcia na nowo otwartym kierunku "Taniec w kulturze fizycznej".

Wykład inauguracyjny wygłosił sam JM Rektor AWF, prof. dr hab. med. Jerzy Smorawiński. Mówił o presji ciążącej na człowieku we współczesnym świecie.

Rozpoczęcie nowego roku akademickiego to - jak zwykle - czas podsumowań. W przemówieniu Rektor wspomniał m.in. o dwóch dużych nowych inwestycjach, sukcesach naukowych naszych pracowników, nowych kierunkach, zakończonej świetnym wynikiem rekrutacji oraz o sukcesach sportowych naszych studentów.

Uroczystość Inauguracji uświetnił swoim występem Poznański Chór Polihymnia Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego.