Dziś, 25 września JM Rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, prof. dr hab. med. Jerzy Smorawiński otrzymał godność Doktora Honoris Causa Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

- Wysoki Senat Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, kierując się ogromnymi osiągnięciami i zasługami dla nauk o kulturze fizycznej, walką o czystość i uczciwość w sporcie oraz całokształtem osiągnięć naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych postanowił nadać profesorowi Jerzemu Smorawińskiemu tytuł Doktora Honoris Causa” - powiedział w swoim przemówieniu prof. dr hab. Juliusz Migasiewicz, rektor AWF we Wrocławiu.

W obszernej laudacji prof. dr hab. Marek Zatoń mówił m.in. Analizując wielokierunkowo niezwykłą aktywność prof. Smorawińskiego, z pewnością można zaliczyć go do najwybitniejszych działaczy, którzy uznawali sport za nośnik uniwersalnych, ogólnoludzkich wartości humanistycznych. Imponująca jest aktywność organizacyjna, krajowa i międzynarodowa w obszarze nauk o kulturze fizycznej w różnych strukturach sportu wyczynowego. Był kierownikiem wielu projektów badawczych. Znacząca część jego dorobku naukowego dotyczy walki z dopingiem i światowych badań w tym zakresie. Znajdował też czas na prace w strukturach Unii Europejskiej, był senatorem RP. Na każdym etapie wspierał wszelkie polskie inicjatywy.

- Z osiągnięć naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych wyłania się postać profesora jako osoby pracowitej, wszechstronnej, kompetentnej, uznanej w środowisku, otwartej na nowe inicjatywy. Cenne są skromność i życzliwość, które pozwalają mu pozostać, mimo pełnionych funkcji, ciepłym człowiekiem - napisał w swojej recenzji Rektor AWF w Krakowie, prof. dr hab. Andrzej Klimek.

Uroczystość odbyła się w zabytkowej Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego podczas oficjalnej Inauguracji roku akademickiego 2015/2016 Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody