20181213 181158Dnia 13.12.2018. tj. w czwartek, w jednej z sal Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem wszystkich studentów zagranicznych, którzy przyjechali na pierwszy semestr wymiany programu Erasmus+, koordynatorów wydziałowych, opiekunów (Buddies) i wykładowców naszej Uczelni. Spotkanie wigilijne zorganizowało Biuro Współpracy z Zagranicą.
Spotkanie tej „magicznej nocy” rozpoczęło się od prezentacji na temat: „Polskich tradycji bożonarodzeniowych”.
Studenci słuchali jej z wielkim zainteresowaniem. Następnie, każdy z uczestników otrzymał opłatek, którym wszyscy przełamali się i składali sobie najszczersze życzenia. Kolejnym punktem programu była wieczerza, na której zostały przygotowane tradycyjne polskie potrawy wigilijne, m.in. barszcz, pierogi, ryby, sałatki, sernik, makowiec. Studenci zagraniczni byli zachwyceni polskim jedzeniem. Oczywiście nie zabrakło również czasu na śpiewanie kolęd zarówno w języku polskim jak również angielskim. Kolędę „Cicha noc” studenci śpiewali każdy w swoim rodzimym języku.
W połowie wieczerzy wigilijnej, jak na tradycję przystało pojawił się Św. Mikołaj, oczywiście z prezentami. Zabawy z tej atrakcji było dla wszystkich co niemiara. Na koniec studenci wypili kawę z tradycyjnym polskim ciastem i dalej wsłuchiwali się w płynącą muzykę kolęd i pastorałek. Nie zabrakło również zabawy wokół choinki ;)


Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody