P1620384Jak trudno dostać się na AWF Poznań? Jak wyglądają studia w naszej Uczelni? Ilu kandydatów przypada na jedno miejsce? – m.in. o to pytali uczniowie szkół średnich biorący udział w Targach Edukacyjnych, które odbyły się w miniony weekend, tj. 1-3 marca br., w Poznaniu. Na naszym stoisku chętni mogli sprawdzić swój refleks, skoczność oraz skład ciała.

Czy trudno jest utrzymać się na Fizjoterapii? – pytała jedna z odwiedzających nasze stoisko uczennic. – Uczyć się trzeba, oczywiście, jednak panuje u nas atmosfera, jak w drużynie sportowej, dzięki czemu masz też wsparcie innych studentów – zachęcała Kamila z Fizjoterapii. Podobnych rozmów podczas trzydniowych Targów Edukacyjnych w Poznaniu nasi studenci odbyli bardzo wiele. Przekazali tegorocznym maturzystom informacje o tym, jak przebiegają studia w naszej Uczelni, z jakich etapów składa się rekrutacja oraz na które kierunki jest najwięcej chętnych osób. Kandydatów interesował także egzamin wstępny na kierunek Taniec w Kulturze Fizycznej, czym różnią się studia na kierunku Wychowanie Fizyczne od tych na kierunku Sport, gdzie studenci WF-u odbywają praktyki, a także jak istotna jest znajomość biologii na Fizjoterapii, a chemii na Dietetyce. Odwiedzający testowali także swój refleks oraz analizowali skład ciała i moc wyskoku na specjalistycznych sprzętach.

Podczas oficjalnego otwarcia XXIII Targów Edukacyjnych w Poznaniu organizatorzy – Międzynarodowe Targi Poznańskie – wręczyli przedstawicielom czterech uczelni obchodzących w tym roku 100-lecie powstania Uniwersytetu Poznańskiego pamiątkowe statuetki z życzeniami dalszych sukcesów.

Targi były pierwszą możliwością bezpośredniego spotkania z kandydatami. Za dwa tygodnie – 16 marca br. – będą mogli odwiedzić naszą Uczelnię podczas Drzwi Otwartych AWF Poznań 2019. Szczegółowy program oraz najnowsze informacje znajdują się na wydarzeniu „Drzwi Otwarte AWF Poznań 2019” na portalu Facebook.

Organizatorzy targów z ramienia Uczelni – Dział Marketingu i Karier – serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w Targi Edukacyjne oraz pracownikom z Zakładu Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego oraz Zakładu Teorii Sportu.


Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody