021Ile jest godzin praktyk? Po którym roku? Gdzie się odbywają? Czym różnią się studia na kierunku Wychowanie fizyczne od tych na Sporcie? Jakie mamy sekcje sportowe? Jak będą wyglądały egzaminy z pływania i kwalifikacje na kierunku Taniec w kulturze fizycznej? Jak przebiegają obozy? Na jakich kierunkach są?  - to tylko niektóre z wielu pytań, które zadawali kandydaci na studia podczas Drzwi Otwartych, które odbyły się w minioną sobotę, tj.14 kwietnia, w naszej Akademii.

Przybyłych powitał Jego Magnificencja Rektor AWF - dr hab. Dariusz Wieliński, prof. AWF. Podczas prezentacji uczelni, którą prowadzili dr Krystian Wochna prodziekan ds. studenckich i sportu Wydziału Wychowania Fizycznego, Sportu i Rehabilitacji oraz dr Wojciech Jarosz z Zakładu Biologii, kandydaci na studia dowiedzieli się w skrócie, co na nich czeka, jeśli zdecydują się wybrać Akademię.   W krótkich przerwach między prezentacją można było obejrzeć pokazy capoeiry i żonglerki piłkami do koszykówki, w wykonaniu naszych studentów  Marcina Witkowskiego i Damiana Olejniczaka  oraz fragment najnowszego spektaklu Kompanii Tańca AWF. 

Po części wspólnej, już samodzielnie lub z wolontariuszami, młodzież mogła zwiedzić uczelnię. Była możliwość porozmawiania z wykładowcami oraz ze studentami-wolontariuszami i przedstawicielami samorządu studenckiego o praktycznej stronie studiowania w AWF. Ci zdecydowani już na studia w Akademii dopytywali w Biurze Rekrutacji o szczegóły dotyczące warunków przyjęcia. 

Przybyli wzięli również udział w warsztatach, m.in. z fizjoterapii, dietetyki, tańca, w badaniach składu ciała i pomiarach refleksu i wydolności.  Wysłuchali, czym różnią się kierunki Wychowanie fizyczne i Sport. Zainteresowani dietetyką zwiedzili też kuchnię w budynku dydaktycznym. 

Niektórzy wyszli tego dnia z Uczelni obdarowani. Podczas losowania ankiet, które wypełniali przy wejściu oraz na Targach Edukacyjnych, kilka osób wygrało gadżety AWF, bon do sklepu GO Sport i skok ze spadochronem w tandemie z instruktorem od Jump Areny. 

Dział Marketingu i Karier bardzo dziękuje wszystkim Pracownikom i Studentom obecnym w sobotę i zaangażowanym w organizację tego wydarzenia. 

Warsztaty, które odbyły się w ramach Drzwi Otwartych:

SPORT czy WF, który kierunek wybrać? - dr Adam Kantanista

Sztuka walki czyli Krav Maga od podszewki - mgr Robert Budny

Slackline czyli chodzenie i triki na taśmie - dr Krzysztof Skibicki

Check In - przejdź przez bramkę - gra o specjalnościach kierunków Turystyka i Rekreacja 
dr Bernadeta Hołderna-Mielcarek, dr Karolina Podciechowska, dr Jowita Górka, dr Joanna Śniadek, dr Matylda Awedyk, mgr Paulina Górska

Animacja Osób 50+ - dr hab. Marcin Andrzejewski, dr hab. Magdalena Krzykała

Jak bardzo jesteś FIT? - pomiar składu ciała - mgr Sylwia Bartkowiak, mgr Marta Skotnicka, dr Dariusz Pietranis

Pokaż na co Cię stać - dr Krzysztof Kusy, mgr Michał Janowski 

Biegasz? Najlepsze techniki rozciągania mięśni - dr Ewa Kamińska, dr Magdalena Goliwąs

Zaklej swój ból - taping sportowy - dr Marzena Wiernicka, dr Łukasz Michałowski

Zajrzyj do kuchni! - dr inż. Monika Radzimirska-Graczyk

Czy owsianka może być smaczna? - mgr Ania Szurkowska

Fragmenty choreografii tańca współczesnego - mgr Agnieszka Doberska

Warsztaty tańca - studenci kierunku Taniec w kulturze fizycznej

Biuro Rekrutacji: mgr Magdalena Dankowska, mgr Agata Dobrychłop - koordynator dziekanatu Wydziału TiR

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody