P1470507 m- Z rekrutacją jest jak z kosmosem – niby każdy wie jak wygląda, znamy relacje osób, które tam były, ale dopóki sami się tam nie wybierzemy, nie mamy pojęcia jak tam jest… - mówiła Katarzyna Giera podczas zorganizowanego 7 maja w AWF warsztatu „Tajniki rekrutacji”.

W części teoretycznej uczestnicy dowiedzieli się z jakich serwisów rekrutacyjnych warto korzystać, dlaczego niektóre ogłoszenia kosztują więcej niż przeciętna pensja i w jaki sposób pomóc rekruterom odszukać się w gąszczu potencjalnych kandydatów.

Katarzyna Giera - psycholożka, coach i rekruterka opowiadała o najdziwniejszych dokumentach rekrutacyjnych w swojej karierze, gdzie zamiast biznesowego zdjęcia w CV dodano fotkę w bikini, albo kandydat był tak kreatywny, że do pisania tekstu użył całej palety kolorystycznej i jako tło do tekstu wybrał zdjęcie znanego mostu Brooklińskiego.

- Rozmowa rekrutacyjna to moment, kiedy ubieramy różne maski. Dlatego chwilą prawdy jest Assessment Centre – zapewniała rekruterka przechodząc do części praktycznej.

Ochotnicy mieli okazję wziąć udział w specjalnie przygotowanych zadaniach rekrutacyjnych – profesjonalnym Assessment Centre. Okazało się, że studentki AWF potrafią przekonać niemal każdego do zmiany daty upragnionego urlopu, a studenci pewnością siebie emanują już od pierwszego zdania.

Podczas warsztatu uczestnicy dowiedzieli się, jakich błędów unikać w procesie rekrutacyjnym, a sprawdzenie się podczas zadań z Assessement Centre pomogło uwierzyć we własne możliwości i uzyskać pewność, że nie taka rekrutacja straszna, jaką ją malują.

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody