Sala wykładowa zapełniona do ostatniego miejsca, ponad trzygodzinny panel dyskusyjny ze studentami o treningach i zdrowym odżywianiu, a na koniec niekończące się brawa i grupowe selfie – tak podsumować można wczorajszy wykład, który Jacek Bilczyński – znany trener i dietetyk gwiazd poprowadził w naszej Akademii.

Jako absolwent AWF, Bilczyński opowiedział o tym, jak budował swoją ścieżkę zawodową po studiach i jak rozpoczęła się jego kariera. – Dacie sobie radę, absolwenci AWF lepiej odnajdują się w życiu – zapewniał studentów, ale przy tym zachęcał ich do ciągłego rozwoju i pogłębiania zdobywanej na Uczelni wiedzy.

Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego mówił także m.in. o tym, czego można spodziewać się w przyszłej pracy z ludźmi. Odpowiadał na podchwytliwe nieraz pytania studentów, m.in. o to, czy trener musi być fit oraz jak rozpoznać dobrego coacha. – Dobry trener to ten, którego nie ma w mediach społecznościowych – odpowiadał przewrotnie. Podkreślił tym samym, że celem pracy trenera jest przekazywanie wiedzy, a nie kariera w social mediach.

O tym, jak bardzo studentom podobało się spotkanie z ekspertem, świadczył tłum, który po oficjalnej części wykładu jeszcze przez blisko godzinę radził się Bilczyńskiego w kwestiach odżywania i prowadzenia treningów.