prorektor wieczorek wwwOd najwcześniejszego dzieciństwa zamieszkuje w Poznaniu, gdzie odbył edukację na różnych szczeblach. Studia na kierunku wychowanie fizyczne ukończył w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W macierzystej Uczelni zdobywał kolejne stopnie naukowe. Interesuje się problematyką sportu dzieci i młodzieży w jego morfologiczno-sprawnościowych uwarunkowaniach. Jest znawcą zagadnień teorii sportu ze szczególnym odniesieniem do zespołowych gier sportowych.
 
W młodości uprawiał grę w piłkę siatkową której pozostał wierny do dzisiejszego dnia. Był również z sukcesami trenerem w tej dyscyplinie. Posiada tytuł trenera I klasy. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Zespołowych Gier Sportowych AWF w Poznaniu. Pełnił funkcję Prodziekana ds. Studenckich, współtworzył podstawy kierunku SPORT na Wydziale Wychowania Fizycznego. W  Państwowej Komisji Akredytacyjnej pełni funkcję eksperta. Jest autorem kilku skryptów, monografii i wielu artykułów naukowych z zakresu kultury fizycznej. 

Bierze udział w pracach Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej (Oddział Poznański), Międzynarodowego Stowarzyszenia Motoryki Sportowej (International Association of Sport Kinetics) oraz Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Animacji, Rekreacji i Turystyki. 
 
Bardzo lubi czytać książki o tematyce popularno-nukowej. Jest fanem motoryzacji. Uwielbia piesze wycieczki.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody