cdks online cdks online cdks online
 

02.01 terapia manualna

Terapia Manualna – to kierunek studiów podyplomowych, który zostanie uruchomiony w naszej Uczelni od nowego roku akademickiego. Zajęcia poprowadzą eksperci z różnych dziedzin, zajmujący się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu ruchu. Uczestnicy, oprócz świadectwa ukończenia studiów, otrzymają również certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej i Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej.

Fizjoterapeuci, fizjoterapeuci-osteopaci, ortopedzi, psycholog oraz specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, rehabilitacji medycznej i medycyny sportowej zaprezentują interdyscyplinarne ujęcie terapii manualnej w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Są to eksperci zajmujący się naukowymi podstawami stosowania terapii manualnej wg standardów medycyny opartej na faktach (EBM), wieloletni praktycy i klinicyści oraz instruktorzy metod terapii manualnej. Kadra dydaktyczna oraz prezentowane przez nią interdyscyplinarne ujęcie terapii manualnej stanowi o wartości i prestiżu oferowanych zajęć. Notki biograficzne wykładowców dostępne są pod linkiem.

Wśród znamienitych wykładowców kierunku znajdują się m.in. wybitni eksperci tematyki związanej z terapią manualną: mgr Grzegorz Balik, dr n. med. Paweł Bąkowski, dr Jarosław Ciechomski, dr n. med. Ewa Deskur-Śmielecka, dr Jarosław Jasięga, psycholog Jolanta Mieczkowska-Luto, lek. med. sportowej Maciej Nowak, mgr Jarosław Ogłodziński, dr hab. Tomasz Piontek, mgr Marcin Podwika.

Studia skierowane są do fizjoterapeutów i lekarzy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności oraz kompetencje w zakresie diagnostyki różnicowej i wykluczającej. Pozwala ona na bezpieczną pracę z pacjentem, a także na stosowanie różnych form oraz metod terapii manualnej w leczeniu dysfunkcji stawów kręgosłupa i tkanek miękkich. Studia zakończą się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym.

Pierwszy zjazd zaplanowany jest na październik 2019 r. Studia trwają dwa semestry, koszt jednego to 3800-4000 zł w zależności od liczebności grupy. W toku studiów przewidziane jest 55 godzin wykładów i 193 godziny zajęć praktycznych. Zapisy trwają.

Polskie Towarzystwo Medycyny Manualnej na podstawie zaświadczenia z 20 grudnia 2018 r. (zgodnie z uchwałą Senatu AWF z 18 grudnia 2018 r.) przyznało kierunkowi studiów podyplomowych Terapia Manualna akredytację.
 
logo ptmm
Polskie Stowarzyszenie Ortopedycznej Terapii Manualnej na podstawie zaświadczenia z 2.01.2019 r. (zgodnie z uchwałą Senatu AWF z 18 grudnia 2018 r.) przyznało kierunkowi studiów podyplomowych Terapia Manualna akredytację.

LOGO PSOTM


Szczegółowe informacje na stronie Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia www.awf.poznan.pl/pl/cdkis-sp lub pod nr tel. 61 835 50 94 oraz mailem .
dietozywienie cdkisW odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie tematyką żywienia sportowców, nasza Akademia przygotowała specjalny kierunek na studiach podyplomowych, skierowany do absolwentów studiów I i II stopnia kierunków związanych z wychowaniem fizycznym, sportem, turystyką, żywnością i żywieniem, dietetyką, medycyną, fizjoterapią, farmacją i zdrowiem publicznym, a także absolwentów innych kierunków związanych zawodowo ze sportem.

Studia podyplomowe „Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie”   

Szczegółowy opis i program studiów dostępne są na stronie: [link]
 
 
 

STUDIA PODYPLOMOWE - Zapraszamy do zapisów na kolejny rok akademicki: 2018/19 w sem. letnim. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w zakładce menu: Wymagane dokumenty/Studia Podyplomowe, instrukcja: menu/zakładka: Jak się zapisać/Studia Podyplomowe

Czytaj więcej...

1) Kursy Instruktora Sportu - trwają zapisy, rekrutacja ciągła:

Część kursu z dyscyplin kierunkowych (praktyczna) uruchamiana jest po zakończeniu cz. ogólnej wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego. Uruchomienie części praktycznych z poszczególnych dyscyplin odbywają się w momencie zebrania min. grup.

 • CZĘŚĆ OGÓLNA-TEORETYCZNA-planowane uruchomienie listopad 2019r.
 • Pływanie - planowane uruchomienie luty/marzec 2019r.
 • Hokej na trawie- planowane uruchomienie kwiecień2019r.
 • LA
 • Piłka Siatkowa - planowane uruchomienie marzec 2019r.
 • Pilka Nożna
 • Koszykówka-planowane uruchomienie marzec 2019r.
 • Tenis
 • Narciarstwo/Snowboard-planowane uruchomienie Czarna Góra 10-17.02.2019r.
 • Żeglarstwo-planowane uruchomienie 1 luty 2019r
 • Triathlon-planowane uruchomienie marzec 2019r
 • Inne dyscypliny: Kursy Instr. Sportu

2) Kursy Instruktora Rekreacji Ruchowej - trwają zapisy, rekrutacja ciągła:

 • Taniec
 • Fitness: Ćwiczenia Siłowe
 • Fitness: Nowoczesne Formy Gimnastyki
 • Aqua Fitness
 • Fitness w ciąży i po porodzie
 • Samoobrona-planowane uruchomienie marzec 2019r
 • Hipoterapia - NOWOŚĆ
 • inne dyscypliny: Kursy Instr. Rekreacji Ruchowej

3) Pozostałe Szkolenia - trwają zapisy

 • Terapia Tańcem z p. P. Wycichowską 
 • Kurs Fizjoterapia pacjenta po artroskopii
 • Plastrowanie
 • Trener Personalny
 • Ratownik Wodny
 • NAUKA PŁYWANIA 
 • Kwalifikowana Pierwsza Pomoc
 • Warsztat dokształcający dla studentów fizjoterapii "Terapia funkcjonalna pajentów z deficytem ruchowym (podstawy)
 • Pozostałe Kursy i Szkolenia

Informujemy, że dnia 7.01.2018r.  rusza Część Ogólna Kursu Instruktora Sportu.

Trwają zapisy.

Regularnie poszerzamy ofertę szkoleń i kursów, dzięki którym nasi studenci i absolwenci mogą podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć umiejętności pożądane na rynku pracy.

W nowym roku akademickim zapraszamy m.in. na nowy kurs Plastrowania, który poprowadzi dr Łukasz Michałowski z Katedry Rehabilitacji Narządu Ruchu AWF.

Szkolenie obejmie dwa dni praktycznej wiedzy i treningu z nowoczesnej metody terapeutycznej, mającej zastosowanie w fizjoterapii przeciwbólowej, ortopedycznej, sportowej i neurologicznej. Uczetnicy dowiedzą się m.in. jak zwalczać bóle mięśniowe, leczyć i łagodzić kontuzje oraz jak stosować plastrowanie w codziennym treningu i rehabilitacji.

Warsztaty stworzone zostały z myślą o studentach kierunków fizjoterapia i wychowanie fizyczne, trenerach personalnych i trenerach przygotowania motorycznego, fizjoterapeutach, masażystach i lekarzach.

Zapisy do końca grudnia br.

Więcej informacji: [link]

Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia
www.awf.poznan.pl/cdks
Zatańcz z Żorą Korolyovem w AWF Poznań. Już teraz zapraszamy na wyjątkowy warsztat Latino Fitness, który poprowadzi dla Was tancerz i choreograf, uczestnik kilku edycji programu Taniec z Gwiazdami, posiadający najwyższą, międzynarodową klasę "S" tańca w stylu latynoamerykańskim i standardowym... 
Planowany termin I edycji warsztatów: zapisy trwają.
Zapisy CDKS AWF Poznań

[więcej]

 

STUDIA PODYPLOMOWE - Zapraszamy do zapisów na kolejny rok akademicki: 2018/19. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w zakładce menu: Wymagane dokumenty/Studia Podyplomowe, instrukcja: menu/zakładka: Jak się zapisać/Studia Podyplomowe
Rekrutacja trwa do 15 marca 2019r.

Czytaj więcej...

STUDIA PODYPLOMOWE AWF_CDKS - SPRAWDŹ
KURS INSTRUKTORA SPORTU AWF_CDKS - SPRAWDŹ
KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ AWF_CDKS - SPRAWDŹ
WARSZTATY AWF_CDKS - SPRAWDŹ
SZKOLENIA AWF_CDKS - SPRAWDŹ
Rekrutacja na kursy jest ciągła - przez cały rok. Prosimy o przesyłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych na wybrane kierunki Czytaj więcej...
CDKIS Planuje uruchomienie nowego kursu. Nastąpi to już w listopadzie 2017 r. - po zebraniu minimalnej grupy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami: CZYTAJ PROGRAM
”Osteopatyczne podejście do problemów pacjenta z deficytem neurologicznym”

Organizator: Katedra Rehabilitacji Narządu Ruchu pod kierownictwem prof. dr hab. Jacka Lewandowskiego;
Wykładowca: Michael Vittoria, wykładowca Polskiej Akademii Medycyny Osteopatycznej, specjalizuje się w terapii Bobath i Vojty. Łączy osteopatię i  neurorehabilitację z  tradycyjnymi technikami rehabilitacji.
Data i miejsce: 22 maja 2017 roku, sala 265, godzina 9:30 do 15:00,
Osoba odpowiedzialna: dr Magdalena Goliwąs

Warsztaty kierowane są dla studentów Naszej Uczelni, szczególnie dla kierunku Fizjotrerapia ii oraz Neurorehabilitacja. Zapraszamy, równie absolwentów Naszej Uczelni, czynnych fizjoterapeutów, którzy na co dzień mierzą się z problemami pacjentów z deficytami neurologicznymi.

Liczba miejsc ograniczona do 60.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody