cdks online cdks online cdks online
 

02.01 terapia manualnaTerapia Manualna – to kierunek studiów podyplomowych, który dostępny jest od nowego roku kalendarzowego w naszej Uczelni. Zajęcia poprowadzą eksperci z różnych dziedzin, zajmujący się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu ruchu. Uczestnicy, oprócz świadectwa ukończenia studiów, otrzymają również certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej i Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej.


Fizjoterapeuci, fizjoterapeuci-osteopaci, ortopedzi, psycholog oraz specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, rehabilitacji medycznej i medycyny sportowej zaprezentują interdyscyplinarne ujęcie terapii manualnej w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Są to eksperci zajmujący się naukowymi podstawami stosowania terapii manualnej wg standardów medycyny opartej na faktach (EBM), wieloletni praktycy i klinicyści oraz instruktorzy metod terapii manualnej. Kadra dydaktyczna oraz prezentowane przez nią interdyscyplinarne ujęcie terapii manualnej stanowi o wartości i prestiżu oferowanych zajęć. Notki biograficzne wykładowców dostępne są pod linkiem.

Studia skierowane są do fizjoterapeutów i lekarzy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności oraz kompetencje w zakresie diagnostyki różnicowej i wykluczającej. Pozwala ona na bezpieczną pracę z pacjentem, a także na stosowanie różnych form oraz metod terapii manualnej w leczeniu dysfunkcji stawów kręgosłupa i tkanek miękkich. Studia zakończą się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym.

Pierwszy zjazd zaplanowany jest na luty 2019 r. Studia trwają dwa semestry, koszt jednego to 3800-4000 zł w zależności od liczebności grupy. W toku studiów przewidziane jest 55 godzin wykładów i 193 godziny zajęć praktycznych. Zapisy trwają.

Szczegółowe informacje na stronie Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia http://www.awf.poznan.pl/pl/cdkis-sp lub pod nr tel. 61 835 50 94 oraz mailem .
***
 
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku
życzymy wszystkim naszym Współpracownikom, Dydaktykom, Słuchaczom,
 
szczęścia, spokoju oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym
i sukcesów w pracy zawodowej.
Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym roku 2019
 
wraz z podziękowaniami za dotychczasową współpracę składa
 
Zespół Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia
 
***

Informujemy, że biuro CDKS tymczasowo znajduje się w Nowym Budynku Dydaktycznym, III piętro, p. 315. 

 

Informujemy, że dnia 8.12.2018r.  rusza Część Ogólna Kursu Instruktora Sportu.

Trwają zapisy.

dietozywienie cdkisW odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie tematyką żywienia sportowców, nasza Akademia przygotowała specjalny kierunek na studiach podyplomowych, skierowany do absolwentów studiów I i II stopnia kierunków związanych z wychowaniem fizycznym, sportem, turystyką, żywnością i żywieniem, dietetyką, medycyną, fizjoterapią, farmacją i zdrowiem publicznym, a także absolwentów innych kierunków związanych zawodowo ze sportem.

Studia podyplomowe „Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie”   

Szczegółowy opis i program studiów dostępne są na stronie: [link]
 
 
 

STUDIA PODYPLOMOWE - Zapraszamy do zapisów na kolejny rok akademicki: 2017/18 w sem. letnim. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w zakładce menu: Wymagane dokumenty/Studia Podyplomowe, instrukcja: menu/zakładka: Jak się zapisać/Studia Podyplomowe

Czytaj więcej...

1) Kursy Instruktora Sportu - trwają zapisy, rekrutacja ciągła:

Część kursu z dyscyplin kierunkowych (praktyczna) uruchamiana jest po zakończeniu cz. ogólnej wraz z początkiem nowego roku kalendarzowego. Uruchomienie części praktycznych z poszczególnych dyscyplin odbywają się w momencie zebrania min. grup.

 • CZĘŚĆ OGÓLNA-TEORETYCZNA-planowane uruchomienie 8 grudzień 2018r
 • Pływanie
 • LA
 • Piłka Siatkowa
 • Pilka Nożna
 • Koszykówka-planowane uruchomienie styczeń 2019r.
 • Tenis
 • Narciarstwo/Snowboard-planowane uruchomienie 01-04.2019r.
 • Żeglarstwo-planowane uruchomienie styczeń 2019r
 • Triathlon-planowane uruchomienie styczeń 2019r
 • Inne dyscypliny: Kursy Instr. Sportu

2) Kursy Instruktora Rekreacji Ruchowej - trwają zapisy, rekrutacja ciągła:

 • Taniec
 • Fitness: Ćwiczenia Siłowe
 • Fitness: Nowoczesne Formy Gimnastyki
 • Aqua Fitness
 • Fitness w ciąży i po porodzie
 • Samoobrona-planowane uruchomienie styczeń 2019r
 • Hipoterapia - NOWOŚĆ
 • inne dyscypliny: Kursy Instr. Rekreacji Ruchowej

3) Pozostałe Szkolenia - trwają zapisy

 • Kurs Fizjoterapia pacjenta po artroskopii NOWOŚĆ 
 • Plastrowanie
 • Trener Personalny
 • Ratownik Wodny
 • NAUKA PŁYWANIA 
 • Kwalifikowana Pierwsza Pomoc
 • Warsztat dokształcający dla studentów fizjoterapii "Terapia funkcjonalna pajentów z deficytem ruchowym (podstawy)
 • Pozostałe Kursy i Szkolenia

Informujemy, że dnia 7.01.2018r.  rusza Część Ogólna Kursu Instruktora Sportu.

Trwają zapisy.

Regularnie poszerzamy ofertę szkoleń i kursów, dzięki którym nasi studenci i absolwenci mogą podnieść swoje kwalifikacje i zdobyć umiejętności pożądane na rynku pracy.

W nowym roku akademickim zapraszamy m.in. na nowy kurs Plastrowania, który poprowadzi dr Łukasz Michałowski z Katedry Rehabilitacji Narządu Ruchu AWF.

Szkolenie obejmie dwa dni praktycznej wiedzy i treningu z nowoczesnej metody terapeutycznej, mającej zastosowanie w fizjoterapii przeciwbólowej, ortopedycznej, sportowej i neurologicznej. Uczetnicy dowiedzą się m.in. jak zwalczać bóle mięśniowe, leczyć i łagodzić kontuzje oraz jak stosować plastrowanie w codziennym treningu i rehabilitacji.

Warsztaty stworzone zostały z myślą o studentach kierunków fizjoterapia i wychowanie fizyczne, trenerach personalnych i trenerach przygotowania motorycznego, fizjoterapeutach, masażystach i lekarzach.

Zapisy do końca grudnia br.

Więcej informacji: [link]

Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia
www.awf.poznan.pl/cdks
Zatańcz z Żorą Korolyovem w AWF Poznań. Już teraz zapraszamy na wyjątkowy warsztat Latino Fitness, który poprowadzi dla Was tancerz i choreograf, uczestnik kilku edycji programu Taniec z Gwiazdami, posiadający najwyższą, międzynarodową klasę "S" tańca w stylu latynoamerykańskim i standardowym... 
Planowany termin I edycji warsztatów: zapisy trwają.
Zapisy CDKS AWF Poznań

[więcej]

 

STUDIA PODYPLOMOWE - Zapraszamy do zapisów na kolejny rok akademicki: 2018/19. Formularze zgłoszeniowe dostępne są w zakładce menu: Wymagane dokumenty/Studia Podyplomowe, instrukcja: menu/zakładka: Jak się zapisać/Studia Podyplomowe
Rekrutacja trwa do 15 października 2018r.

Czytaj więcej...

STUDIA PODYPLOMOWE AWF_CDKS - SPRAWDŹ
KURS INSTRUKTORA SPORTU AWF_CDKS - SPRAWDŹ
KURS INSTRUKTORA REKREACJI RUCHOWEJ AWF_CDKS - SPRAWDŹ
WARSZTATY AWF_CDKS - SPRAWDŹ
SZKOLENIA AWF_CDKS - SPRAWDŹ
Rekrutacja na kursy jest ciągła - przez cały rok. Prosimy o przesyłanie wypełnionych formularzy zgłoszeniowych na wybrane kierunki Czytaj więcej...
CDKIS Planuje uruchomienie nowego kursu. Nastąpi to już w listopadzie 2017 r. - po zebraniu minimalnej grupy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami: CZYTAJ PROGRAM
”Osteopatyczne podejście do problemów pacjenta z deficytem neurologicznym”

Organizator: Katedra Rehabilitacji Narządu Ruchu pod kierownictwem prof. dr hab. Jacka Lewandowskiego;
Wykładowca: Michael Vittoria, wykładowca Polskiej Akademii Medycyny Osteopatycznej, specjalizuje się w terapii Bobath i Vojty. Łączy osteopatię i  neurorehabilitację z  tradycyjnymi technikami rehabilitacji.
Data i miejsce: 22 maja 2017 roku, sala 265, godzina 9:30 do 15:00,
Osoba odpowiedzialna: dr Magdalena Goliwąs

Warsztaty kierowane są dla studentów Naszej Uczelni, szczególnie dla kierunku Fizjotrerapia ii oraz Neurorehabilitacja. Zapraszamy, równie absolwentów Naszej Uczelni, czynnych fizjoterapeutów, którzy na co dzień mierzą się z problemami pacjentów z deficytami neurologicznymi.

Liczba miejsc ograniczona do 60.
Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie oraz dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb, korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Użytkownik może kontrolować je za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z niniejszego serwisu internetowego, bez zmiany tych ustawień oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies.
OK Nie wyrażam zgody