Aktualności

Z dniem 1 października br. weszliśmy w rok obchodów 100-lecia studiów wychowania fizycznego w Poznaniu – w skrócie: 100 lat Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego. Chociaż nazwy samej instytucji zmieniały się, podwaliny pod to, co jest teraz, powstały właśnie sto lat temu.

Początek naszej historii to 1919 rok, kiedy to powołana została Katedra, a później Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Poznańskiego, na czele z wybitnym naukowcem w dziedzinie wychowania fizycznego – prof. Eugeniuszem Piaseckim.

Rok akademicki 2018/2019 to więc rok szczególny. W ramach obchodów w naszej Uczelni odbędą się konferencje, spotkania, wystawy (zob. kalendarz wydarzeń), ale zwieńczyć ten rok planujemy wspólnym Balem 100-lecia AWF. Chcemy, by Pracownicy, Absolwenci, Studenci, a także Przyjaciele naszej Uczelni, którzy chcą z nami wspólnie świętować, mieli okazję spotkać się w przestrzeni i atmosferze wspólnej zabawy i by mieli okazję powspominać, jak było dawniej, od czego się zaczęło i dokąd nas czas – i ludzie, którzy tworzyli tę wspólnotę – zaprowadziły.

Dlatego 21 września 2019 roku odbędzie się w naszej Uczelni Zjazd Absolwentów i Bal 100-lecia AWF. Więcej informacji w zakładce „Bal”.

Zjazd zaplanowany jest na godziny okołopołudniowe na terenie kampusu AWF. Będzie można spotkać się z wykładowcami, zwiedzić budynki AWF przy ul. Królowej Jadwigi, zobaczyć laboratoria, obejrzeć wystawę „AWF – wczoraj i dziś”. O szczegółach programu będziemy informować na stronie 100-lecia AWF, na wydarzeniu na profilu społecznościowym Facebook oraz w mailach do Państwa.

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

Historia

Partnerzy

Fundacja na Rzecz AWF w Poznaniu
Hotel Novotel Poznań